Robert Donat

Friedrich Robert Donath

8,3
437 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Robert Donat

Nie no...

użytkownik usunięty

Ludzie, nie załamujcie mnie? Roberta Donata nie znacie?! Już wolę wierzyć, że po prostu nikomu nie chciało się czegoś napisać... Musiał ktoś widzieć go w "Prywatnym życiu Henryka VII", "39 krokach", "Cytadeli", "Żegnaj Chips" czy "Gospodzie Szóstego Dobrodziejstwa"! To był naprawdę bardzo dobry aktor. Ja nadal niezmiennie twierdzę, że to CLARK GABLE POWINIEN BYŁ DOSTAĆ OSCARA ZA ROK 1939, ale Donat Chipsa zagrał rewelacyjnie, był po prostu wzruszający do granic możliwości. Żył krótko, filmografia niezbyt długa, ale ktoś chyba go zna?!

użytkownik usunięty

Ja go znam! Zagrał świetne role w " Żegnaj Chips" i "39 krokach"!!! Naprawdę utalentowany i wszechstronny aktor, tak myślę, choć widziałam go tylko w tych dwóch filmach. Podobało mi sie to, że był młody odgrywając Chipsa a dałs ie tak postarzyć i grał przekonująco.
Nie załamuj się tak łatwo ;) Wciąż są ludzie, którzy oglądają stare filmy i się nimi zachwycają...chociaż po ilości głosów na Donata(ośmiu...) można zwątpić.

użytkownik usunięty

No, trochę mnie pocieszyłaś. :)

Pozdrawiam i zapraszam na bloga.

Widziałem jego tylko w filmie Alfreda Hitchcocka 39 kroków z 1935.
Mocno się postarzał przez ostatnie 20 lat życia,ale i tak dobry aktor.
Pozdro

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones