PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106246}

Opowieści niesamowite

Tales of Terror
6,8 1 489
ocen
6,8 10 1 1489
Opowieści niesamowite
powrót do forum filmu Opowieści niesamowite

Poe o śmierci

ocenił(a) film na 6

3 nowele na podstawie Edgara Allana Poe, które łączy motyw śmierci. We wszystkich pojawia się Vincent Price, a także jest narratorem.
Pierwszy epizod jest najsłabszy, pozbawiony dystansu jaki cechował filmy Cormana, a także bardzo krótki. Mało się tu dzieje, a zakończenie w żaden sposób nie zaskakuje.
"Czarny kot" czyli drugi epizod jest bez wątpienia najlepszy. Nie wiedziałem że można w to opowiadanie tchnąć tyle humoru (scena pojedynku znawców win świetna) i przy tym zachować wydźwięk oryginału. No i znakomity Peter Lorre.
Ostatnia nowela niestety słabsza, ale i tak lepsza od pierwszej. Mamy tu dość poważniejszy klimat, ale niezłe zakończenie i ogólnie dużo klimatu.

Podsumowując cały film jest zaledwie niezły, bo tylko 2 epizod wychodzi ponad przeciętną. Ale warto docenić sprawdzić ten film, choćby po to by zobaczyć jak Corman zgrabnie potrafi odbiegać od oryginału i tworzyć w ten sposób coś nowego.

ocenił(a) film na 7
Lucky_luke

Gdy miałem 9 lat w połowie lat 80' obejrzałem ten film pierwszy raz, gdy nie było nikogo w domu.
Drugą i trzecią nowelą byłem wręcz przerażony. Duże wrażenie na mnie zrobiło zamurowanie żywcem.
Ale najbardziej mną wstrząsnął WALDEMAR ! Prze długie lata żaden horror mnie nie przeraził jak sceny z Waldemarem.

ocenił(a) film na 4
returner

Gdy moje ja miało 9 lat, to wszystko mnie przerażało. I co z tego?

ocenił(a) film na 7
returner

Masz racje. Martwy Waldemar i jego głos... Brrr....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones